reklama

Domov nad Nisou půjde do voleb pod hlavičkou Starostů

13. 6. 2018
AKTUALIZOVÁNO: Uskupení Domov nad Nisou půjde do podzimních komunálních voleb v Jablonci nad Nisou pod hlavičkou Starostů pro Liberecký kraj. Kandidátku nazvanou Starostové pro Jablonec povede ředitel jabloneckého kulturního a informačního centra Petr Vobořil, který v roce 1994 Domov nad Nisou spoluzakládal. Ve volbách chce zvítězit. Vobořil to řekl novinářům. V minulých volbách dostalo uskupení Domov nad Nisou 9,94 procenta hlasů a tři mandáty v 30členném zastupitelstvu.
Domov nad Nisou půjde do voleb pod hlavičkou Starostů
Foto z www.mestojablonec.cz
Je součástí vládnoucí koalice a Vobořil je neuvolněným radním pro kulturu a sport. Domov a Starostové dlouhodobě spolupracují, zástupci starostů byli před čtyřmi lety na kandidátce Domova nad Nisou. V těchto volbách jsou na kandidátce Starostové pro Jablonec také dva zástupci Strany zelených.

Ke klíčovým tématům patří pro Starosty spolupráce se sousedním Libercem, která v posledních letech příliš nefunguje. "Dobrá spolupráce mezi Jabloncem a Libercem není důležitá jen pro tato města, ale pro rozvoj celého kraje," řekl předseda Starostů a liberecký hejtman Martin Půta. Spolupracovat jsou Starostové připraveni se všemi, hlavní podmínkou bude prosadit co nejvíce z volebního programu.

V Jablonci bude podle Vobořila patřit ke klíčovým tématům Starostů ve volbách parkování. "Průzkum ukázal, že co Jablonečany nejvíc trápí, je bezpečnost. Z analýz vychází, že kriminalita klesá, přestupků ubývá, nicméně pocitově se občané necítí bezpečně. Je to tím, že na veřejných prostranstvích, hřištích a podobně není cítit přítomnost městské či státní policie," poznamenal Vobořil. I bezpečnost je proto jedním z témat volebního programu, stejně jako podpora podnikání nebo rodiny.

Před čtyřmi lety vyhrála volby v Jablonci ODS, hlas jí dalo 20,41 procenta voličů. Má sedm mandátů, stejně jako ANO, které skončilo druhé. Na třetím místě jsou sociální demokraté se čtyřmi mandáty a stejný počet zastupitelů získala Změna pro Jablonec. Tři zastupitele má uskupení Domov nad Nisou, po dvou získaly Nová budoucnost pro Jablonec a TOP 09, jednoho mají komunisté. Podle internetových stránek www.volby.cz přišlo k volbám 34,41 procenta voličů. Město vede koalice vedená vítěznou ODS v čele s primátorem Petrem Beitlem. Spojila se s ČSSD a uskupeními Domov nad Nisou, Nová budoucnost a s TOP 09. V zastupitelstvu má většinu 18 mandátů.

KANDIDÁTI STAROSTŮ PRO LIBERECKÝ KRAJ V JABLONCI NAD NISOU

1. PETR VOBOŘIL – ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, neuvolněný radní města pro koordinaci kultury a sportu. Člen Finančního výboru, Kulturní a Sportovní komise města. Zakladatel Domova nad Nisou. Rodák z Jablonce nad Nisou. Otec pěti dětí.

Do politiky vstoupil v roce 1996, o dva roky později se stal poprvé zastupitelem za politické sdružení Domov nad Nisou. V letech 2006–2010 vedl jako místostarosta školství, kulturu, sport, zdravotnictví a sociální sféru, 2010–2014 měl na starosti jako náměstek rozvoj města.

Člen politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj.

Téma: Jablonec město přátelské rodině a seniorům

 

2. VĚRA FASTROVÁ – dětská lékařka, zastupitelka města, rodačka z Tábora, po promoci,

od roku 1980 žije v Jablonci nad Nisou. Matka syna Jakuba. Posledních 20 let pracuje jako vedoucí lékař dětských praktiků celého regionu. Věra je zodpovědná za organizaci dětské pohotovosti v jablonecké nemocnici. Pracuje ve správní radě Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Není a nebyla členem žádné strany.

Téma: Jablonec zdravé město

 

3. MARTINA ŠÍPKOVÁ – ředitelka Střediska volného času VIKÝŘ, bývalá ředitelka Mateřského centra Jablíčko a pedagog Střední školy řemesel a služeb. Martina je členkou Komise výchovy a vzdělávání a několik let pracuje jako vicemanažerka skupiny pro rodinu děti a mládež Komunitního plánování. Je rodačka z Jablonce nad Nisou a matka dvou dcer.

Téma: Jablonec město kultury a vzdělání

 

4. MARTIN BAUER – vystudovaný učitel tělesné výchovy a angličtiny, jednatel SUNDISK s.r.o., jako podnikatel začínal v Utahu smažením hamburgerů. Martin je aktivní hudebník a sportovec. Rodák z Jablonce nad Nisou. Otec dvou dcer.

Téma: Jablonec město přívětivé podnikatelům

 

5. JANA HAMPLOVÁ – ekonomicko-provozní náměstkyně Muzea skla a bižuterie, členka Kulturní komise města. V letech 2006–2014 byla zastupitelkou města. Aktivně se věnuje kultuře, je vedoucí Folklorního souboru Nisanka. Rodačka z Jablonce nad Nisou. Matka dvou synů.

Téma: Jablonec město bez bariér

6. PETR TULPA – radní Libereckého kraje, vede oblast školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, jablonecký zastupitel. V letech 2006–2010 byl starostou, 2012–2014 náměstkem v Jablonci nad Nisou. Působil jako učitel a později ředitel Gymnázia a Sportovního gymnázia Dr. Randy. Pochází z Moravy (Vsetín), od roku 1982 žije v Jablonci nad Nisou. Otec dvou dospělých dcer. Člen politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj.

Téma: bezpečnější Jablonec

 

7. MONIKA KULHÁNKOVÁ – vyučuje na prvním stupni základní školy, rodačka z Pardubic, většinu života strávila v Jablonci nad Nisou, toho času je na mateřské. Matka dcery a syna.

Téma: Jablonec město vzdělání

 

8. MAREK ŘEHOŘ – lékař v oboru gastroenterologie (léčba chorob trávicího ústrojí), je třetím obdobím zastupitelem města. V Jablonci se narodil a také tu začínal se sportem – závodně běhal na lyžích. Otec dcery a syna.

Téma: Jablonec zdravé město

 

9. MILOSLAV HOLLÓSI – trenér vrcholové cyklistiky na Gymnázium Dr. Antona Randy. Mladé sportovce vychovává a vede k lásce ke sportu už 19 let. Pochází z Českolipska, většinu života strávil v Jablonci nad Nisou.

Téma: Jablonec město sportu

 

10. ALENA NOŽIČKOVÁ – vedoucí stavebního úřadu na Magistrátu města Jablonec nad Nisou. Více jak 20 let je trenérkou v oddíle moderní gymnastiky. Rodačka z Jablonce nad Nisou. Matka syna a dcery.

Téma: přívětivá a otevřená radnice pro občany

 

ROMAN RÁKOSNÍK – ekolog a podnikatel, majitel Autocampu Sedmihorky – nejoblíbenějšího kempu pro rodiny roku 2017, 2015, 2014, 2013, předseda jablonecké Strany zelených.

Zakladatel Domova nad Nisou. Otec dvou synů. Rodák z Jablonce nad Nisou.

Téma: jablonecká přehrada – péče a ochrana

 

čtk, TZ SLK JN
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
13. 6. 2018 10:14
Havel
Vobořil, přelétavec, jak má být. Bez lídrovských schopností.
13. 6. 2018 18:54
?
Strana přelétavých? SP
13. 6. 2018 18:49
holič
dvojka Fastrová, každé volby na jiné kandidátce, zřejmě pevná v zásadách a programu
14. 6. 2018 12:40
Jo,jo
To je kde kdo. Pro mě je podstatnější, že je to velmi velmi nepříjemná až zlá ženská, což je obzvlášť hrozné, jde-li o lékařku.
13. 7. 2018 13:41
Carlos
Podvod už podle názvu, prý Starostové, není tam ani jeden starosta. Podvodníky nevolit! Fastrová - přizvukovačka dle potřeby, utekla z TOP 09, protože ji nabídli číslo dvě na kandidátce. Zákeřná ženská!!!
neuro
24. 5. 2019 12:53 Od svého založení rozdělila Křesťanská nadace Euronisa, která vznikla v roce 1995, na pomoc potřebným více než 35 milionů korun na 1650 projektů.
iq
24. 5. 2019 12:52  Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálnémčase? Odpoví víkendová science show, která se koná v iQLandii.
čižip
24. 5. 2019 05:50 Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) loni provedli v Libereckém kraji rekordní počet kontrol, rovných 900. V roce 2017 jich bylo o 112 méně.
hejtman
24. 5. 2019 05:49

V pátek 31. května 2019 zavítá hejtman Libereckého kraje Martin Půta do Hejnic. Hejtmanský den začne setkáním se starostou města Jaroslavem Demčákem.

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).