reklama

Projekt Lesního koupaliště budí podezření z klientelismu, v síti uvízl sám Jan Korytář

22. 2. 2018
POZNÁMKA: Ti, kteří se vždy stavěli jako bojovníci proti korupci a klientelismu, jsou nyní sami osočeni z toho, že ve vedení města takové počínání nejen trpí, ale dokonce za ním stojí. Jde o projekt rekonstrukce Lesního koupaliště a ten, kdo v podezření ulpěl, je sám náměstek libereckého primátora, kontroverzní Jan Korytář. Nepřekvapí, že nitky opět sahají k „jeho“ Jakubu Perglerovi.
Projekt Lesního koupaliště budí podezření z klientelismu, v síti uvízl sám Jan Korytář
archivní foto: fotobanka MML

„Čí je Lesní koupaliště projekt? Na první pohled se tváří, že jde o projekt města. Ve skutečnosti je ale soukromým projektem Jana Korytáře. Změna má v Lidových sadech velkou základnu, také některé činnosti spojené s Lesním koupalištěm, financované městem, zajišťují (měly zajišťovat) spřátelené subjekty, nebo subjekty s personální vazbou na Jana Korytáře,“ uvedl Ivan Langr, náměstek libereckého primátora a bývalý stranický kolega Jana Korytáře v reakci na „Desatero otázek a odpovědí“, které k projektu Lesního koupaliště Korytář sepsal. Jakkoli je pobuřující již první část podezření Ivana Langra vůči Janu Korytářovi, druhá část si zaslouží větší pozornost.

Již dříve média (jako první tydenvlk.cz) informovala o tom, že v projektu Lesního koupaliště je z popudu města zapojena také rodina Perglerových. Jakub Pergler přitom dlouhodobě patří mezi „šedé eminence“ Jana Korytáře, dělá za něj „špinavou práci“. Proslavil se především svým zapojením do korupční kauzy kostela sv. Máří Magdalény, kde Jan Korytář vystupuje v roli „Nejčistšího“, pro kterého podle odposlechů právě Jakub Pergler požaduje peníze od stavebních firem.

Jak v srpnu 2017 ukázal registr smluv, přišel si Ivan Pergler, otec Jakuba Perglera, na více než 130 tisíc korun za realizaci zakázky s názvem "Pasport a projektová dokumentace na opravu objektu nádrže Lesní koupaliště". Není to přitom není jediná smlouva, kterou lze na jméno Pergler ve veřejně přístupném registru smluv najít.

A Ivan Langr naznačuje, že spřátelení podnikatelé si měli z městských peněz na projektu Lesního koupaliště ukrojit svůj další díl, a to právě jen proto, že jsou s Janem Korytářem a Změnou v přátelském svazku. Ostatně proti tomu se neohradila ani další exponentka Změny, zastupitelka Zuzana Tachovská, která na Langra ostře zaútočila. Ten ale okamžitě reagoval: „Já jen uvádím přesná fakta vč. dodavatelů (když jsme kdysi spolu o jednom mluvili, říkala jsi - ale to je hodnej kluk - bezva reakce), abych napravil ty Honzovy manipulace. To je zřejmé, není to o žádné nenávisti. Fakt by to chtělo vylézt z té ulity a aspoň jednou si poslechnout i jiný názor. Když už nevěříš mně, zeptej se aspoň Zuzky, tam Ti snad nějaká míra důvěry zůstala. Jediná nenávist jde naopak od Tebe ke mně. Nepřijde Ti už komický ten vzorec, jak se z každého, kdo odejde ze Změny (a důvody jsou pokaždé stejné), stane okamžitě největší třídní nepřítel?“.

Kdo by čekal, že Zuzana Tachovská obvinění Ivana Langra odmítne, ten by se krutě spletl. Ačkoli Tachovská v komunikaci pokračovala, především osobními útoky na Langra („ze Změny odešla spousta lidí, protože začali s něčím bytostně nesouhlasit, ale nikdy se nezačali chovat tak křivácky a podrazácky jako Ty, nezačali tak ,,aktivně" ochotně škodit …“), ani slovem neodmítla jak obvinění z klientelismu, tak pravdivost rozhovoru mezi ní a náměstkem Langrem, na který se on odkazuje.

Zdeněk Soudný
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
22. 2. 2018 06:52
dotaz
Proto JK chtěl tu další etapu za 300 tisíc projekčích prací, co neprošla? Drobné, ale pro někoho důležité k přežití.
22. 2. 2018 07:06
jj
Pro některé "machry" z čmeláčího hnízda klidě může jít o celoroční příjem
22. 2. 2018 07:49
josé
A přitom taková blbost! Kdyby jely jiné projekty, tak by se takováto drobnost vůbec veřejně neřešila. Ale co si myslet o tom, když se dělá levá i na takové prkotině. Jak by to asi vypadalo u prjektů za miliony. To se naštěstí nedozvíme, protože rekonstrukcí vany a kadibudky tato reprezentace města skončí
22. 2. 2018 08:26
Igor
No můžem být rádi, že to čmeláci nestačili na radnici roztočit ve velkém, to by i ty nesoutěžní zakázky kamarádům lítaly větší a více ...
22. 2. 2018 08:33
hmmmm
Když má někdo nečestnost a podrazáctví v genech je zisk moci urychlovač
22. 2. 2018 08:31
filosofická
Malá zakázka - malá mála domů. Většáí zakázka - větší malá domů, velká zakázka - velká malá domů.
22. 2. 2018 08:56
news
https://liberec.idnes.cz/korytar-liberec-primator-batthyany-opozice-odvolani-p09-/liberec-zpravy.aspx?c=A180221_150525_liberec-zpravy_jape
22. 2. 2018 08:59
Oldo Hlaváček
Vidím to dneska na výživné odpoledne. Vtipnější vyhraje. Zloděj bude volat chyťte zloděje, práškař bude kritizovat norka, neschopa bude peskovat všehoschopa, No máme my to v Liberci kolorit. To nám musí každej závidět.
22. 2. 2018 09:14
Fany
Jak to dneska asi dopadne, hadejte. Nic se nezmeni, krize se prohloubi a mesto bude cim dal vic obcanum k smichu.
22. 2. 2018 09:00
už mě nic nepřekvapí
Kdypak pan Langr napíše další doktorandskou práci na téma Systémová korupce v Liberci pod vládou Změny a exANO?
Tenhle vykutálený náměstek začal svou dráhu šikanou rodičů prvňáků a ředitele botanické zahrady. Jeho zelený aktivismus neznal mezí. A přitom zavíral oči nad průšvihy Korytáře.
Teď se probral .... O co mu jde? O volby na podzim?
Panu Soudnému díky za článek. Zajímavé informace.
22. 2. 2018 09:31
Igor
Prostě, když vlezl do polity, tak měl určité ideje a zdálo se mu, že největší průnik v nich má se Změnou (a na rovinu, pokud se týká ideových Záměrů, tak Změna je opravdu velmi přitažlivá). No a o čase zjistil, že průnik toho, co Změna by chtěla a doopravdy dělá je dost žalostný (resp. někdy si to i přímo odporuje), tak se zase vyplonkoval ven ... Obdobnou zkušenost má spousta bývalých voličů Změny (i já), jen u Langra daleko více vidět.
22. 2. 2018 18:41
jen počkej
To UŽ,ten váš slovosled o "šikaně a řediteli" je pořád stejný už poněkolikáté a vypadá to na pořád stejného ublíženého.Zjistěte si jak to bylo se žáky z"daleka" a jak se "stěhovali" k tetičkám a pod.Nebo jste "nevzatí" a jen kalíte vodu.
22. 2. 2018 09:30
dupro
No, ono klientelismem silně zavání i studie parkovacího domu u nádraží bez výběrového řízení a následné prohlášení Korytáře, že projekt bude dělat ten samý architekt.
22. 2. 2018 09:38
Howg
Velka legrace je, ze definici co je a neni klientelismus v podminkach liberce definovala sama zmena, resp. Jeji kapo. Uvizla ve vlastni siti. Nez to zacala kriminalizovat, bylo logicke, ze se treba projektant vybere podle zkusenosti nebo referenci. Byli to korytarovci, kdo za toto chteli svoje predchudce posilat do krimu.
23. 2. 2018 23:00
uff
Soudný tys ale matroš, asi jako Langr.
déšt
26. 4. 2019 15:59 ČTK: Teplé a suché počasí večer ukončí v Čechách studená fronta. I v Libereckém kraji očekávají meteorologové bouřky, které doprovodí silný vítr s nárazy až 70 m/h, místy i kroupy.
fotbal
26. 4. 2019 14:16 Policie obvinila pět fanoušků jabloneckého fotbalového klubu ve věku 18 až 22 let z výtržnictví. Před třemi týdny v Liberci po skončení ligového derby fyzicky napadli a zranili tři lidi.
nečesaný
26. 4. 2019 11:06 Poslední opravný prostředek, dovolání, podává podle ČT24 nejvyšší státní žalobce v případu Lukáše Nečesaného, kterého vrchní soud v Praze pravomocně zprostil viny z pokusu o vraždu kadeřnice.
treglerová
26. 4. 2019 07:17 Příběh matky a zlobivé dcery - to je story jablonecké soudkyně Lucie Treglerové, která teď sama čeká na soud kvůli tomu, že varovala své dítě před odposlechy. Popsal jej server aktuálně.cz
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).