reklama

Nový Bor investuje letos do školního hřiště i demolice ruiny

9. 1. 2018
Nový Bor na Českolipsku plánuje letos výstavbu nového hřiště pro základní školu, rozšíření mateřské školy, ale také demolici ruiny v Nemocniční ulici. Na jejím místě by v budoucnu měl vyrůst městský bytový dům. Páté největší město v Libereckém kraji bude letos hospodařit s příjmy téměř 218 milionů korun, výdaje budou ještě o bezmála devět milionů vyšší. Schodek radnice pokryje z přebytku hospodaření z minulých let, řekla ČTK mluvčí radnice Radmila Pokorná.
Nový Bor investuje letos do školního hřiště i demolice ruiny
Ilustrační foto: Artur Irma

Nový Bor plánuje letos investice za téměř 35,5 milionu korun. K největším akcím bude patřit výstavba venkovního hřiště v Kalinově ulici za 6,8 milionu korun. Sloužit bude pro 500 žáků ze Základní školy náměstí Míru. "Bude to v historii školy poprvé, kdy bude mít vlastní sportovní areál," řekl starosta Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj). V Kalinově ulici plánuje radnice také rekonstrukci druhého podlaží a střechy vily, v níž sídlí mateřská škola. Nezisková organizace Rodina v centru tam chce otevřít jesle pro děti od jednoho roku. "Na ně naváže oddělení mateřské školy pro děti od dvou let," doplnil Dvořák.

Radnice dvanáctitisícového města připravuje také demolici ruiny v Nemocniční ulici za zhruba tři miliony korun. V budoucnu by měl na jejím místě vyrůst bytový dům. Město tak reaguje na poptávku po městských bytech, kterou nedokáže uspokojit. "Počítáme s byty o velikosti 2+1 nebo 1+1, o které je mezi žadateli největší zájem. Zahájení této investice je ale podmíněno získáním dotace na demolici, která by mohla pokrýt 80 procent vynaložených finančních prostředků," dodal Dvořák. Dalších 6,5 milionů dá podle něj město do oprav komunikací a chodníků, milion do veřejného osvětlení.

I v loňském roce začínalo město se schodkovým rozpočtem. Počítalo s příjmy 198 milionů korun a výdaji o téměř 23 milionů korun vyššími, o rok dříve byl schodek více než osmimilionový. "Vždy jsme ale skončili s přebytkem. V provozním rozpočtu jsme v plusu více než 25 milionů korun," řekla místostarostka Stanislava Silná (SNK ED - Nový Nový Bor). Největší loňskou investicí byla rekonstrukce náměstí Míru za necelých 25 milionů korun. Přestože už slouží veřejnosti, zcela hotové bude v březnu.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
cl
20. 5. 2019 17:25 Gymnázium Česká Lípa zvítězilo mezi základními školami v 7. ročníku soutěže chemických pokusů ChemQuest, která se konala na VŠCHT. Zároveň bylo druhé v kategorii středních škol.
helicopter
20. 5. 2019 17:24 Nadupaný program na zemi i ve vzduchu přilákal o víkendu na 18. Helicopter Show do Hradce Králové přes dvacet tisíc návštěvníků z celé ČR. Nechyběly ukázky záchrany z lanovky.
divočák
20. 5. 2019 17:23 V neděli došlo k nehodě u Bílého Kostela ve směru na Rynoltice. Černému SUV ve 22:30 hodin do cesty vběhli tři divočáci. Řidička střetu přes veškerou snahu nezabránila.
soudce
20. 5. 2019 12:49 Novinky.cz: Liberecký soudce Vladimír Maxa byl zbaven funkce. Rozhodl o tom senát NSS, který řešil průtahy, jichž se nepříliš výkonný soudce dopustil ve stovce spisů.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).