reklama
Diskusní fórum
Obnova teplárenské sítě v Liberci a slíbené snížení cen jsou v ohrožení, varuje teplárna
25. 3. 2017 Léta připravovaná revitalizace zastaralé a ztrátové teplárenské sítě v Liberci a s tím související další zlevnění tepla pro odběratele jsou v ohrožení. MVV Energie CZ a město Liberec se jako vlastníci Teplárny Liberec nedokážou dohodnout. Teplárně se už podařilo na...
O podobě terminálu v Jablonci nad Nisou rozhodne architektonická soutěž
24. 3. 2017 O podobě nového dopravního terminálu v Jablonci nad Nisou rozhodne architektonická soutěž. Její vyhlášení už schválilo jablonecké zastupitelstvo. Nový terminál, který má vyrůst v Kamenné ulici, bude blíž centru města, umožní napojení lávkou k železniční zastávce a také vybudování parkoviště pro 200 aut. Na stavbu, jejíž náklady se odhadují na 150 až 200 milionů korun, chce radnice získat dotace z evropských fondů prostřednictvím Integrovaného...
Jedna kontrola, jasná pravidla, zdravý rozum
24. 3. 2017 Stále je mi podsouváno, že nechci rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu a že jsem proti zvýšení kontrol. Ne. Já jen tvrdím, že nikdo v této republice se nevyzná v systému kontrol. Nakonec to vyplývá i z jednání Výboru pro veřejnou správu, jehož jsem členem, a kde neúspěšně žádám zodpovědné ministry o předložení analýzy systému kontrol.
Umění číst mezi řádky, aneb co všechno odkrývá současná politická krize v Liberci
23. 3. 2017 KOMENTÁŘ: Neklid v liberecké vládnoucí koalici není ničím novým, ba právě naopak. Stále více ale dává nahlédnout pod pokličku toho, co se děje. A nutno přiznat, že ve městě pod Ještědem přitvrzuje. Vydírání, zastrašování či kupčení s pozicemi a mocí se stalo její součástí. Změna pro Liberec rozjela znovu a naplno snahu „překopat“ městskou koalici, respektive především z ní vyhodit Tibora Batthyányho a zbavit jej funkce primátora.
V radě převážil názor Ještěd Igoru Rattajovi nepronajímat, prý mu je návrh šitý na míru
22. 3. 2017 K další roztržce došlo v liberecké koalici. Neshodla se na podmínkách vstupu investora do lyžařského areálu na Ještědu. Do zastupitelstva proto půjdou dvě varianty. Změna využila své převahy v radě města a prosadila návrh radní Zuzany Kocumové, která se dlouhodobě proti řešení, které vyjednal a prosazuje primátor, vymezovala. Zprávu o nedohodě v radě přinesla ČTK. Změna opět nasadila svůj falešný refrén o zakázce šité na míru a další...
Překvapení v TSML, aneb z „nekompetentního politika“ je náhle odborník
22. 3. 2017 Už několikrát se ukázalo, že když Jan Korytář a jeho Změna něco chtějí, udělají pro to doslova všechno. Třeba se spojí s ďáblem. Přesto jejich ryze „pragmatický přístup“ dokáže stále překvapovat. Jako naposledy, když rehabilitovali jednoho ze svých úhlavních nepřítel, na kterém kdysi nenechali nit suchou.
KV arena předražená nebyla, rozhodl opakovaně soud
22. 3. 2017 S nepořízenou odešli v úterý právníci Karlových Varů od Krajského soudu v Plzni. Ten projednával další kolo procesu, v němž se Město Karlovy Vary domáhá přibližně půl miliardy korun za údajné bezdůvodné obohacení firem, které se podílely na stavbě tamní multifunkční haly. Město prohrálo nejenom kvůli tomu, že soud tezi o předražení stavby opakovaně smetl ze stolu. Karlovy Vary ještě musí protistraně zaplatit soudní výlohy v řádech desítek...
Mezi libereckými politiky má Změna těch, co mají potíže se zákonem, paradoxně nejvíc
21. 3. 2017 SERIÁL: Bezúhonnost, morálka, prozíravost, bystrost, úcta k zákonu – to všechno by měl splňovat člověk, který se rozhodl vstoupit do jakéhokoli patra politiky, nebo přijmout pozici, kterou platí daňoví poplatníci. Zastupuje přece zájmy občanů. Jaká je ale situace v místních, libereckých poměrech? Paradoxně nejvíce politiků, kteří se dostali do křížku se zákonem, má Změna pro Liberec.
Všechna opatření kvůli ptačí chřipce v kraji i v ZOO skončila
21. 3. 2017 AKTUALIZOVÁNO: V Libereckém kraji v pondělí skončilo poslední ze tří opatření, která veterináři vyhlásili kvůli ptačí chřipce. ČTK o tom informoval ředitel Krajské veterinární správy v Liberci Roman Šebesta. V kraji se letos objevilo jedno ohnisko v Turnově a dvě v Liberci. Zasažena byla i liberecká zoologická zahrada, kde na počátku února uhynula na ptačí chřipku labuť a o pár dní později také samice kriticky ohroženého pelikána skvrnozobého.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jen dalsi ukazka marnosti a neschopnosti. K tomu zazdeny jested. Vlada k...
Spalovna prodává teplo teplárně za 260 Kč / GJ a prodává zákazníkům...
Nebude nic, jen totalni rozvrat. Korytar zase vsechno rozvrta, vzletne o tom...
To je tak, když se v minulosti do rozvodů nic neinvestovalo. Proč...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
březen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).