reklama
Diskusní fórum
Lib. kraj trpí katastrofálním nedostatkem míst v domovech pro seniory, už to řeší
26. 3. 2019 Liberecký kraj zvažuje koupi Zámeckého hotelu Sychrov. Přestavět by ho mohl na domov pro seniory. Je to jedna z možností, jak řešit nedostatečné kapacity lůžek pro seniory v kraji. Pokud jde o kapacity, je na tom Liberecký kraj mezi srovnatelnými kraji nejhůře. Na jedno lůžko...
Půjčení sdílených bicyklů bude sice v Liberci stát stejně jako v Praze, platit ale bude málokdo
26. 3. 2019 Půjčení jízdního kola v takzvaném bikesharingu bude v Liberci znatelně dražší než loni. První čtvrthodina sice zůstane zdarma, za každou další půlhodinu se ale bude platit 24 korun. Loni to bylo po bezplatném odjetí první čtvrthodiny deset korun. Podle náměstka primátora Jiřího Šolce (SLK) ale data z minulého roku ukazují, že déle než 15 minut jezdil málokdo. "To se prakticky nikoho netýká," řekl na dotaz ČTK Šolc. Loni si růžové jízdní kolo ve...
Senátor Zeman ukončení sporu o licenci na Milerova krtka uvítal
26. 3. 2019 Postavičky populárního Krtečka a jeho přátel, jejichž autorem byl výtvarník Zdeněk Miler, vyrábí tradiční český výrobce dřevěných hraček Detoa Albrechtice v Jizerských horách už bezmála 20 let. Ukončení soudu o licenci její majitel Jaroslav Zeman vítá. Milerovo dílo letité soudní tahanice poškozují, řekl dnes ČTK Zeman, který licenci získal ještě za výtvarníkova života a na tvorbě jednotlivých hraček s ním designéři firmy úzce spolupracovali.
Korytářovy spolky inkasovaly na neviditelný boj s regionální korupcí 2,6 milionu. Za co?
26. 3. 2019 POZNÁMKA: KPKP o.p.s., tedy Krajské protikorupční pracoviště, založené před pěti lety zapsaným spolkem Čmelák a bývalým „ekonomickým a dotačním“ náměstkem libereckého primátora Janem Korytářem (ZPL), opět figuruje na seznamu žádostí, které v rámci dotačního programu Prevence korupčního jednání pro rok 2019 (vyhlášeným Ministerstvem vnitra ČR) splnily formální požadavky.
Semily nechtějí, aby byl v názvu okresu i Turnov. Nesouhlasí ani s neutrálním Českým rájem
26. 3. 2019 Semily nesouhlasí s tím, aby se změnil název jejich okresu na Semily - Turnov, případně Český ráj. Pro zachování stávajícího názvu Semily hlasovali všichni zastupitelé města. Semily s necelými 9000 obyvateli jsou menší než Turnov, který má přes 14.000 obyvatel. O status okresního města přišel Turnov v roce 1960, kdy byl přičleněn pod Semily. Dlouholeté snahy Turnova o vytvoření vlastního okresu ministerstvo vnitra odmítá.
Radní Liberce nesouhlasili, aby byla na dalších adresách kasina
26. 3. 2019 Zastupitelstvo města Liberec schválilo před rokem, 29. března 2018, obecně závaznou vyhlášku (OZV) o regulaci provozování hazardních her na území statutárního města. OZV připouští provozování hazardních her pouze v kasinech, zakazuje ale jejich umístění v okruhu nejméně 150 metrů kolem základních a středních škol, včetně DDM Větrník.
Jablonec po třech letech omezí autům vjezd do centra
25. 3. 2019 Jablonec nad Nisou po více než třech letech opět omezí autům vjezd do centra města. Od dubna bude zásobování v pěší zóně možné ve večerních a ranních hodinách mezi 17:00 a 9:00. Důvodem je, že někteří motoristé si přes pěší zónu zkracují cestu, nerespektují dopravní značení či povolenou rychlost. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí radnice Jana Hajná.
Ombudsmanka vyčleněná pro potřeby seniorů: Pro mě to není služba, ale poslání
25. 3. 2019 Při řešení problémů s bydlením, bezpečností, dluhy či úřady bude lidem starším 65 let a invalidním důchodcům v Liberci pomáhat ombudsmanka. Příspěvková organizace města Komunitní středisko Kontakt tuto pozici zřídí od dubna. Funkci bude zastávat Lenka Tarabová, která se dlouhodobě věnuje bytové problematice a spolupráci s organizacemi poskytujícími služby seniorům. "Pro mě to není služba, ale poslání, které funguje na přímém kontaktu s...
Tradiční výrobce lustrů otevře předváděcí prostor v Šanghaji, první na území Číny
25. 3. 2019 Tradiční český výrobce osvětlení Preciosa-Lustry Kamenický Šenov otevírá vlastní předváděcí prostor v Šanghaji, první na území Číny. Nabídkou tradičních i moderních křišťálových lustrů chce oslovit tamní náročné zákazníky. V centru luxusního nábytku a bytových doplňků Tiamantti v Shanghai Home Expo vystaví osm tradičních lustrů a šest svítidel z kolekcí Solitaires. ČTK o tom dnes informoval mluvčí společnosti Martin Hloušek.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).