reklama
Diskusní fórum
Sexuální orientace nebo duševní stav by měly zůstat ryze soukromou záležitostí
20. 10. 2017 INVENTURA: Volby do dolní sněmovny parlamentu začaly. Kampaně skončily, zanedlouho vyšumí a zmizí v propadlišti dějin. Tam ale musí být husto! Následky kampaní ovšem zůstanou v podobě nově zvoleného parlamentu. Zase to nějak dopadne. Tradiční víkendovou rubriku Inventura...
Aktivisté chtějí zakázat jenom automaty, ostatní hazard nevadí
20. 10. 2017 O budoucnosti výherních automatů v Jablonci nad Nisou rozhodne referendum. Uskuteční se v době prvního kola prezidentských voleb 12. a 13. ledna příštího roku. Rozhodli o tom včera zastupitelé v Jablonci nad Nisou. Žádný konec hazardu ve městě ale referendum nepřinese.
Tendr na nemocniční pavilon v Jablonci se musí zopakovat
20. 10. 2017 Jablonec nad Nisou musí znovu vypsat soutěž na výstavbu nového pavilonu intenzivní péče v areálu městské nemocnice. Rozhodli o tom zastupitelé. Zakázku na stavbu získala už loni v soutěži firma Metrostav, do konce září ale stavbu nezahájila, žádala víc peněz. Smlouva nezahájením stavby skončila a radnice připravuje nové výběrové řízení. Vypsat by ho měla počátkem listopadu.
Lukáš je už předsedou představenstva KNL, generálním ředitelem bude od Nového roku
19. 10. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Generálním ředitelem Krajské nemocnice Liberec bude od Nového roku současný lékařský ředitel Richard Lukáš. O rozhodnutí představenstva ČTK informoval mluvčí nemocnice Václav Řičář. Představenstvo zároveň zvolilo Lukáše předsedou představenstva s platností od 19. října. V čele nemocnice vystřídá Luďka Nečesaného, který rezignoval a ve funkci generálního ředitele skončí 31. prosince.
Liberec zase jen plánuje. Oprava Uranu začne nejdřív roku 2019
19. 10. 2017 Liberec začne znovu připravovat podklady pro rekonstrukci sedmipodlažní budovy Uranu, kde má sídlo městská policie a některá oddělení magistrátu. Opravu nutně potřebuje. V horším technickém stavu není žádná budova, v níž jsou úředníci města. Předpoklad je, že by rekonstrukce mohla začít v roce 2019, řekl novinářům náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec). Náklady na opravu město odhaduje na 27 až 80 milionů korun, záležet bude na...
Lidovecká dvojka zahořela směrem k TOP 09. S Babišem nechce mít nic společného
18. 10. 2017 OTEVŘENÝ DOPIS UVNITŘ: Dvojka na kandidátce KDU-ČSL do Poslanecké sněmovny v Libereckém kraji, osmatřicetiletý manažer Kamil Jan Svoboda, v minulém volebním období náměstek liberecké primátorky, rezignoval. Jako důvod uvedl přetrvávající ochotu strany spolupracovat ve vládě s hnutím ANO Andreje Babiše. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ČTK napsal, že Svobodovo rozhodnutí respektuje.
Dostavba dolního centra Liberce se vybírá architektonickou soutěží
18. 10. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Z deseti architektonických návrhů v soutěži o rekultivaci a úpravu okolí budovy krajského úřadu Libereckého kraje vybrala porota dva, které doporučila členům rady ke schválení. Autorem prvního návrhu je pražské re:architekti studio s.r.o., které si ze soutěže odnese 350 tisíc korun, druhé místo patří liberecké společnosti SIAL architekti a inženýři spol. s r.o., které kraj odmění 240 tisíci korunami.
Tendr na dokumetaci pro novou KNL vyhrála firma SIAL architekti a inženýři
17. 10. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Projekt Modernizace Krajské nemocnice Liberec, a.s. je zase o kus blíž ke své realizaci. Zadavatel, liberecká nemocnice, dokončila výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace všech stupňů. Vítězem se stal stejný uchazeč, jenž byl nejúspěšnější v urbanisticko-architektonické soutěži o návrh, kdy hodnotitelskou porotu složenou ze zástupců vyhlašovatele i nezávislých architektů nejvíce zaujal návrh studia SIAL architekti a...
Nový ředitel krajské záchranky se vybere z deseti uchazečů
17. 10. 2017 Deset lidí se přihlásilo do výběrového řízení na místo ředitele krajské záchranné služby v Libereckém kraji. Komise z nich bude vybírat 25. října, sdělila ČTK mluvčí kraje Markéta Žitná. Předchozího ředitele, Vladimíra Hadače, krajská rada odvolala k poslednímu srpnu. Jako důvod zástupci kraje uvedli manažerské nedostatky a špatnou komunikaci se zaměstnanci. Uzávěrka přihlášek byla v pátek 13. října.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Voliči, jste - vosel ! ! ! Ale - v pořádku, i tak Vás má jistě někdo...
Uz chapu nektere matejovy skutky a napady. Bukvice to maj nastaveny jinak.
Psychopati jsou vsichni co se cpou do politiky.
Netřeba kroužkovat, je jistě předem dohodnuté, kdo odstoupí, aby starý...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
říjen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).