reklama
Českolipsko
V Č. Lípě dostanou lidé nová sportoviště i wi-fi na náměstí
8. 4. 2019 Nová venkovní sportoviště, wi-fi na náměstí, stojany na kola nebo osvětlení v Hrnčířské ulici dostanou letos obyvatelé v České Lípě. Radnice zahájila uskutečňování projektů, které loni lidé navrhli v nultém ročníku participativního rozpočtu s názvem Tvoříme...
Na hradě Houska obnovují cenné fresky ze 14. století
5. 4. 2019 Na obnově cenných gotických fresek z první poloviny 14. století pracují už deset let majitelé hradu Houska na Českolipsku. Zchátralou památku získali potomci původních majitelů v 90. letech minulého století a od té doby pracují na obnově. Na restaurátorské práce v hradní kapli přispěl loni více než 180.000 korun Liberecký kraj. ČTK o tom dnes informovala krajská radní pro kulturu Květa Vinklátová (Starostové pro Liberecký kraj).
Stromy poškozené vichřicí kácí lesníci v Novém Boru
5. 4. 2019 V Novém Boru na Českolipsku začali dnes lesníci kácet stromy poškozené v březnu vichřicí Eberhard. Práce v městských lesích nad sídlištěm Rumburských hrdinů budou pokračovat i v sobotu. Lidé by proto v zájmu ochrany zdraví a života do prostoru těžby neměli vstupovat, řekla dnes ČTK mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.
Internát školy v České Lípě dostane po vichřici novou střechu
5. 4. 2019 Internát Střední průmyslové školy v České Lípě dostane novou střechu. Původní vzala v březnu vichřice Eberhard, která se Českem prohnala z 10. na 11. března a zůstaly po ní stamilionové škody. Plechovou střechu internátu v Havlíčkově ulici vítr z velké části strhl, na místě zůstala jen asi čtvrtina. Teď už je budova provizorně zabezpečena a připravuje se poptávka na dodavatele nové střechy, řekl dnes ČTK ředitel školy Petr Veselý.
V České Lípě vznikla dvě nová vzdělávací centra za 140 mil.Kč
4. 4. 2019 V České Lípě vznikla dvě nová centra odborného vzdělávání dohromady za více než 140 milionů korun. Jedno dnes otevřeli ve Střední odborné škole, druhé v místní průmyslovce. Obě školy získaly nejen zrekonstruované či nové objekty, ale především dílny a moderní vybavení. I díky tomu letos zájem o studium na obou školách roste, shodli se na dotaz ČTK ředitelé. Celkem bude v Libereckém kraji osm takových center zaměřených na řemesla a technické...
Doksy hledají nájemce pro motorest u vjezdu do města
3. 4. 2019 V Doksech na Českolipsku hledají nového nájemce pro bývalý Motorest Štědrá v blízkosti vjezdu do města, který město v lednu za sedm milionů koupilo. Do pronájmu radnice nabízí výčep se společenským sálem včetně vybavení. Část budovy určená k ubytování je zatím uzavřena a město připravuje její rekonstrukci. V budoucnu by v ní mohly být bezbariérové byty pro seniory nebo startovací byty pro mladé. ČTK to dnes řekla starostka Eva Burešová...
Práce v ulici Pod Špičákem zkomplikují dopravu v Č. Lípě
3. 4. 2019 Dopravu v České Lípě zkomplikují až do října práce v ulici Pod Špičákem. Projekt za bezmála 24 milionů korun počítá nejen s rekonstrukcí vozovky a chodníku, ale zahrnuje i výstavbu kanalizačních přípojek k rodinným domům. Ulice dostane parkovací pruh pro automobily i nové veřejné osvětlení. ČTK o tom dnes informovala mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová. Práce ale ztíží výjezd sanitek záchranné služby z areálu nemocnice.
Česká Lípa připravuje další kolo dotací na malé čističky vody
1. 4. 2019 V České Lípě připravují další výzvu dotačního programu na podporu výstavby malých domovních čistíren odpadních vod. Dotační program začal v roce 2013 nejprve pro část Častolovice, od roku 2016 mohli žádat i majitelé nemovitostí v Okřešicích, Vlčím Dole, Vítkově, Heřmaničkách, Písečné nebo v lokalitě Kopeček. Celkem zatím radnice na dotacích rozdělila 4,4 milionu korun. Před dalším kolem si chce vedení města nechat zpracovat analýzu. ČTK to...
Na autodromu si senioři testují, zda zvládají bezpečně řídit
31. 3. 2019 Na Autodromu v Sosnové u České Lípy se koncem týdne proháněli senioři, kteří za odborného dohledu testovali, jak dalece zvládají řidičský um. Další lekce projektu Jedu s dobou se uskuteční ještě v dubnu a květnu. Druhý ročník bezplatných vzdělávacích kurzů Jedu s dobou je určen pro šoféry nad 65 let. V Sosnové může kurzy letos projít skoro tisícovka seniorů.
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).