reklama
Českolipsko
Hlavní tah mezi Českou Lípou a N. Borem zbrzdí dopravní omezení
23. 3. 2018 Na trase mezi Českou Lípou a Novým Borem bude od pondělí 26. března pokračovat Ředitelství silnic a dálnic v rekonstrukci silnice I/9. Krajský úřad Libereckého kraje stanovil částečnou uzavírku bez objízdných tras. Stavbaři budou pracovat na úseku dlouhém 4,6 kilometru, po...
V Novém Boru opět poděkují dobrodincům a mecenášům
22. 3. 2018 Jména letošních držitelů krajské a městské ceny Ď odtajní slavnostní ceremoniál, který proběhne ve čtvrtek 22. března v novoborském Navrátilově sále od 18 hodin. Průběhem večera bude provázet autor a pořadatel ceny Ď Richard Langer, o doprovodný program se postarají žáci novoborské ZUŠ. Město Nový Bor nominovalo na městskou cenu Ď místního patriota a podporovatele tradic Josefa Doškáře za aktivity, jimiž přispěl a stále přispívá k udržování...
Celý Nový Bor v sobotu zhasne, podpoří Hodinu Země
20. 3. 2018 Na šedesát minut potemní v sobotu 24. března od 20:30 do 21:30 hodin celé město Nový Bor. Připojí se tak k celosvětovému happeningu, který letos již po dvanácté propojí obce, firmy i jednotlivce, jimž není lhostejná ochrana a budoucnost naší planety.
O nové zdravotní obory v České Lípě je zájem, hlavně o sestry
17. 3. 2018 O nové zdravotnické obory, které se v září otevřou v České Lípě, je zájem. Škola má 51 přihlášek. Velký zájem je hlavně o maturitní obor zdravotnický asistent, což jsou zdravotní sestry, řekl ČTK hejtmanův náměstek pro školství Petr Tulpa (Starostové pro Liberecký kraj). V České Lípě bude detašované pracoviště liberecké zdravotní školy, do dvou oborů tam může přijmout až 60 studentů.
V Brništi staví posklizňovou linku na obiloviny za 40 milionů
13. 3. 2018 Novou posklizňovou linku se sušárnou a moderními sklady na obilí a řepku staví ZOD Brniště (dříve Zemědělské obchodní družstvo Brniště) na Českolipsku. Investice za 40 milionů korun je největší ve firmě za posledních deset let. Umožnit by měla zrychlit a tím i zlevnit sklizeň plodin a také zajistit vyšší kvalitu skladování. Do provozu ji chtějí dát ještě před letošní sklizní v polovině července. ČTK o tom informoval ředitel ZOD Brniště Otto...
Rekonstrukce zámku v Doksech odhalila zajímavé detaily
11. 3. 2018 Rekonstrukce zámku v Doksech na Českolipsku odhalila zajímavé zachovalé detaily. Dělníci objevili renesanční portál nebo tapetovaný rokokový strop. Práce na obnově zámku začaly loni na podzim a hotové by měly být na začátku příštího roku. Rekonstrukce přijde téměř na 47 milionů korun. V přízemí zámku vznikne informační centrum s prostorem pro příležitostné výstavy, v prvním a druhém patře bude prohlídkový okruh. ČTK to řekla starostka Doks Eva...
Nejstarší Českolipanka paní Mariya Khalupnik oslavila 104 let
11. 3. 2018 Nejstarším občandem České Lípy je paní Mariya Khalupnik, která se dožívá 104 let. Den před jejími narozeninami jí k tomuto významnému jubileu přišli poblahopřát starostka města Romana Žatecká a místostarostové Alena Šafránková a Juraj Raninec.
Venkovní bazén u Sportareálu v České Lípě se letos stavět nebude
9. 3. 2018 Jediný účastník výběrového řízení na zhotovení venkovního bazénu nesplnil podmínky zadavatele, a proto město Česká Lípa tohoto účastníka vyloučilo a výběrové řízení zrušilo. Účastník proti svému vyloučení nepodal námitku, čímž rozhodnutí nabylo právní moci a město v souladu se zákonem zrušilo výběrové řízení.
Muzeum v České Lípě láká na dámskou módu v portrétní malbě
9. 3. 2018 Dámské portréty reprezentující módu různých období budou až do konce roku vystavené v prostorách galerie Vlastivědného muzea v České Lípě. Na stěnách je asi 60 portrétů z 18. a 19. století a všechny jsou ze sbírek muzea. ČTK to sdělil vedoucí muzejního oddělení péče o sbírku a konzervátor Václav Novák.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).