reklama
Českolipsko
Změna dopravců se promítla do jízdního řádu N. Bor - Praha
23. 4. 2019 Z důvodu vypršení platnosti licence pro provozování linek 501 400 Cvikov/Rumburk – Varnsdorf – Nový Bor – Česká Lípa – Praha a 501 454 Česká Lípa – Nový Bor – Rumburk, které zajišťoval dopravce BusLine LK s.r.o., došlo k pátku 19. 4. 2019 k ukončení provozu obou...
Květen přivítají v České Lípě Jarní slavnosti na Hradě Lipý
20. 4. 2019 Pálení čarodějnic a stavění májky, dva tradiční lidové obřady populární po celé zemi nebudou ani letos v České Lípě chybět. Nově se obě akce odehrají pod hlavičkou města na vodním hradě Lipý, který je místem pro tradice a historii přímo stvořeným, a prezentovány jsou jako dvoudenní Jarní slavnosti.
Česká Lípa chystá modernizaci a rozšíření veřejného osvětlení
19. 4. 2019 Modernizaci a rozšíření veřejného osvětlení připravují v České Lípě. Zastaralé lampy nahradí moderní a úsporná LED technologie. Přibudou světla podél chodníku, který vede od staré sportovní haly a spojuje Sportareál s Wedrichovou ulicí, řekl dnes ČTK místostarosta Jaroslav Turnhöfer (Živá Lípa). Rozšíření osvětlení navrhli sami obyvatelé města v projektu Tvoříme město. Zakázka přijde zhruba na tři miliony Kč.
Modernizace gynekologie v českolipské nemocnici skončila
16. 4. 2019 Krajská nemocnice v České Lípě dokončila modernizaci gynekologicko-porodnického oddělení. Nové jsou pokoje i zázemí pro personál, lepší vybavení je na operačních sálech. Novinářům to dnes řekl generální ředitel nemocnice Pavel Marek. "Celkově prostor odpovídá novému standardu nemocnice. Takto postupně chceme opravit všechna patra," uvedl Marek. Podle něj je na řadě chirurgické patro.
Oprava ulice Pod Špičákem komplikuje dopravu v Č. Lípě
15. 4. 2019 Rekonstrukce ulice Pod Špičákem komplikuje ode dneška dopravu v České Lípě. Zcela uzavřená je ulice od křižovatky s Libereckou až po obslužnou komunikaci k nemocnici, auta tudy neprojedou až do konce června, pak budou práce pokračovat na dalším úseku. Příjezd do nemocnice ale oprava neomezila, řekla dnes ČTK mluvčí Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Kateřina Amrichová. Oprava ulice Pod Špičákem přijde na bezmála 24 milionů korun. Rozdělena je do tří...
Do cyklomaratonu je v premiéře zařazená i kategorie elektrokol
13. 4. 2019 Cyklistický oddíl TJ Bohemie Nový Bor zve na 19. ročník jarního maratonu horských kol MTB Bohemie Maraton 2019, jehož součástí jsou doprovodné závody pro všechny věkové kategorie. Akce se uskuteční v neděli 14. dubna 2019 v bývalém cyklistickém areálu v Novém Boru. V premiéře je do letošního ročníku zařazená kategorie elektrokol.
Muzeum vystavuje vzpomínky na brusírny a mačkárny skla
9. 4. 2019 Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě si od 11. dubna až do 17. listopadu připravilo pro své návštěvníky zajímavou výstavu s názvem „BRUSÍRNY A MAČKÁRNY SKLA NA ČESKOLIPSKU A JABLONECKU“. Výstava je zaměřena na brusírny skla poháněné vodní silou na mačkárny skla nacházející se pouze na Jablonecku. Brusírny a mačkárny skla jsou unikátní technické stavby. V současnosti se jedná o objekty, které byly buď zbourány, nebo slouží k rekreačním...
Na velikonoční svátky se nad N. Borem opět rozsvítí kříž
9. 4. 2019 Občané Nového Boru si již zvykli, že v období Velikonoc je možno spatřit v Arnultovicích na Skalce osvětlený symbol Ježíšovy smrti. Ani v roce 2019 o tuto podívanou nepřijdou. Od středy 17. dubna až do úterý 23. dubna bude místní občany i návštěvníky města po soumraku doprovázet svítící kříž na jejich cestách.
V Č. Lípě dostanou lidé nová sportoviště i wi-fi na náměstí
8. 4. 2019 Nová venkovní sportoviště, wi-fi na náměstí, stojany na kola nebo osvětlení v Hrnčířské ulici dostanou letos obyvatelé v České Lípě. Radnice zahájila uskutečňování projektů, které loni lidé navrhli v nultém ročníku participativního rozpočtu s názvem Tvoříme město. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. Dohromady jde o akce za 4,6 milionu korun. Ze 42 navržených projektů jich bude realizováno 20, které získaly nejvíc...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).