reklama
Česká Lípa
Velikonoce otevřely barokní kapli Božího hrobu v Mimoni
20. 4. 2019 Velikonoce otevřely návštěvníkům barokní kapli Božího hrobu v Mimoni na Českolipsku. Kaple vysvěcená v roce 1668 patří spolu se sousedním špitálem ze stejného období k nejcennějším barokním památkám v Libereckém kraji a je součástí Poutní cesty Českolipskem....
V K. Šenově bude pokračovat obnova sklářského hřbitova
14. 4. 2019 V Kamenickém Šenově na Českolipsku bude letos pokračovat obnova náhrobků významných sklářských rodů na starém opuštěném hřbitově. O obnovu usiluje spolek SONOW, dosud se podařilo restaurovat 15 z 50 dochovaných náhrobků. Letos by se měly dělat další tři. ČTK o tom informoval mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla. Kraj se na obnově náhrobků podílí finančně už třetím rokem, letos spolku přispěje více než 100.000 korunami. "Celkové roční...
Česká Lípa příští rok sestěhuje celý úřad do budovy pojišťovny
2. 4. 2019 V České Lípě chtějí do konce příštího roku sestěhovat přepážková pracoviště městského úřadu na jedno místo. Radnice za 18 milionů korun koupila bývalou budovu České pojišťovny, kam chce všechna pracoviště soustředit. ČTK to dnes řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Budova bude potřebovat nějaké úpravy, posledních pět let je prázdná. Náklady se předběžně odhadují na pět až deset milionů korun. Sloužit nebude jen obyvatelům České Lípy,...
Dakarští účastníci se popáté sešli na autodromu v Sosnové
24. 3. 2019 Přes dvě desítky kamionů, automobilů, čtyřkolek i motocyklů, které mají za sebou účast na Rallye Dakar, se dnes objevily v Sosnové u České Lípy na pátém ročníku exhibičního dakarského setkání. Zhruba pět tisícovek fanoušků mělo možnost vidět nejenom stroje v akci. V depu se fotili se závodníky a sbírali autogramy, zblízka si mohli osahat závodní speciály, které mají na sobě ještě šrámy z peruánské pouště.
Nové volby ve Ždírci zopakovaly výsledek z loňského podzimu
17. 3. 2019 Opakované volby ve Ždírci na Českolipsku vyhrálo stejně jako v řádných volbách loni na podzim uskupení Ždírecko ještě krásnější vedené starostkou Hanou Jelínkovou. Podporu mělo tentokrát ještě vyšší, když mu hlas dalo 62,43 procenta voličů. V Pětičlenném zastupitelstvu přesto získalo stejně jako loni v říjnu tři mandáty. Zbylé dva obsadí zastupitelé zvolení za Sdružení nezávislých kandidátů Ždírec. K volbám přišlo 77,78 procenta voličů.
Od apríla se v České Lípě změní jízdní řády městských autobusů
8. 3. 2019 Od prvního dubna se v České Lípě změní jízdní řády městské autobusové dopravy. Konkrétně se změní především odjezdové časy některých spojů tak, aby na sebe spoje lépe navazovaly, případně navazovaly na linkové autobusy nebo vlaky. O změně jízdních řádů rozhodli českolipští radní na svém zasedání v úterý 19. února.
Česká Lípa má vyhlášku, hazard zakáže ještě ve více budovách
28. 2. 2019 Žádné herny v budovách, které slouží orgánu veřejné moci (i jen zčásti), v nichž je kino nebo divadlo nebo v budovách autobusového nebo vlakového nádraží v České Lípě. To říká nová obecně závazná vyhláška o regulaci provozování hazardních her, kterou českolipští zastupitelé schválili na svém zasedání ve středu 27. února a zrušili tím původní vyhlášku z roku 2015.
Českolipští radní odvolali ředitele dvou příspěvkových organizací
26. 2. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Radnice v České Lípě odvolala ředitele městských příspěvkových organizací Sport a Kultura. Pavel Císař a Petr Novák skončí ve funkcích 30. dubna. Od května by měli organizace vést noví ředitelé, kteří vzejdou z výběrového řízení. Oba ředitelé se však mohou do nově vypsaných výběrových řízení přihlásit také, řekla ČTK českolipská starostka Jitka Volfová (ANO).
Českolipští radní odsouhlasili zadání pěti veřejných zakázek
24. 2. 2019 Zadání celkem pěti veřejných zakázek s celkovými předpokládanými náklady ve výši 40,3 milionů korun odsouhlasili českolipští radní na svém zasedání 19. února. Schválené zadávací podmínky poslouží jako podklady pro vypsání veřejných zakázek, ze kterých vzejdou vítězné firmy, které budou mít dané stavby na starosti. Většina schválených zakázek by se měla realizovat ještě v letošním roce.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Každý rok do kapsy Vařilovi - to je ten, co nemá vůůůůbec nic...
Bezohledná kariéristka a úspěšná privatizátorka obecního majetku.
Jsem přesvědčen, že úplná demolice Kounicova domu a výstavba nového...
trafiky už jsou legální, nová doba pod vedením ANO
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).